Peeling kwasem migdałowym.

W jesienne dni klientki zaglądają do salonu na zabiegi pielęgnacyjne. Cel zabiegów: REGENERACJA SKÓRY PO LECIE! Jesień to dobra pora na walkę:

  • z przebarwieniami wywołanymi min. opalaniem,
  • z naszą kobiecą zmorą jaką są zmarszczki
  • oraz trądzikiem.

Czym walczymy i jak walczymy ?

Po pierwsze jednym z zabiegów dających najszybsze efekty jest mikrodermabrazja.  O mikrodermabrazji pisałam już wcześniej więc jeżeli jeszcze nie czytałaś kliknij tutaj MIKRODERMABRAZJA

Drugim ze sposobów jest złuszczanie kwasem migdałowym.

Czym jest kwas migdałowy i jakie ma działanie?

Kwas migdałowy wykorzystywany jest od kilku lat w kosmetyce, dermatologii oraz jako składnik kremów – dermokosmetyków. Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydriksylowych (AHA). W naturze kwas ten występuje w gorzkich migdałach (Amygdalus Communis var Amara) i to z nich w wyniku kontrolowanej hydrolizy otrzymuje się kwas migdałowy.

Kwas migdałowy wykazuje działanie:

  • złuszczające naskórek,
  • antybakteryjne, odkażające ( działa przeciwko szczepom bakterii z rodzaju Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes),
  • przeciwstarzeniowym,
  • redukujące przebarwienia skóry.

Kwas migdałowy działa znacznie  łagodniej i bezpieczniej w zastosowaniu zewnętrznym na skórę, niż znany dla wszystkich kwas glikolowy.

W kosmetyce możemy mówić o  podwójnym kierunku działania kwasu migdałowego. Jak on zatem działa?

Otóż, kwas migdałowy z jednej strony reguluje odnowę komórkową, poprzez złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka, tym samym wpływa na poprawę struktury i kolorytu skóry oraz wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Drugą stroną kwasu migdałowego jest silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i znacznie pomaga w walce ze zmianami trądzikowymi.

Kwas migdałowy jest dobrze tolerowany nawet przez wrażliwe cery naczyniowe, w porównaniu z kwasem glikolowym nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych. Z tego powodu peelingi kwasem migdałowym są polecane przez cały rok, również latem – tu jednak warto zastosować kremy z wyższym filtrem.

Pamiętaj, iż podczas stosowania  produktów z kwasami AHA, nie należy korzystać z solarium oraz opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji SPF 30.

Jaka jest skóra po peelingu kwasem migdałowym?

Już po pierwszym zabiegu odczujesz, że skóra jest gładka w dotyku. Jeżeli walczysz z przebarwieniami, bliznami po trądziku na efekty musisz poczekać i wybrać kilka zabiegów z kwasem migdałowym. Tutaj szybsze efekty uzyskasz jeżeli połączysz dwa zabiegi złuszczania mikroderbabrazję + kwas migdałowy. łagodne stany zapalne znikają na drugi dzień po zabiegu.

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.