Jak działają peelingi?

Podstawowym zadaniem peelingu jest usunięcie martwych, zrogowaciałych komórek naskórka. W zależności jaka metodę złuszczania wybierzesz złuszczenie może być płytkie lub głębokie. Pamiętaj nie każdy rodzaj peelingu będzie dla Ciebie odpowiedni. Stosując peeling nie tylko złuszczysz i zlikwidujesz obumarły naskórek, ale także pobudzisz krążenie, dlatego jest tak ważne odpowiednie dobranie peelingu w przypadku gdy Twoja skóra jest płytko unaczyniona, ma rozszerzone naczynka.

Peeling oczyszcza skórę, pobudza krążenie, a przede wszystkim przygotowuje ją do kolejnego etapu pielęgnacyjnego. W Twoim domowym zaciszu będzie to nałożenie serum, maseczki, kremu. W salonie jest podobnie, kosmetyczka może Tobie zaproponować  dodatkowo masaż, sonoforeze – czynności które dodatkowo pobudzą krążenie i umożliwią głębsze wtłoczenie substancji odżywczych znajdujących się w ampułkach.

Jakie efekty przynoszą peelingi?

  • Po peelingu Twoja skóra nabierze blasku, świeżości, będzie gładka w dotyku.
  • Jeżeli zmagasz się z rozszerzonymi porami, Twoją skórę nawiedziły zaskórniki głębokie peelingi  spłycą pory, usuną zaskórniki, zaś płytkie peelingi będą   domykać pory i w mniejszym stopniu usuwać wągry.
  • Dodatkowo peelingi zredukują wydzielanie sebum, zwiększą absorpcję aplikowanych składników aktywnych i ujednolicą koloryt skóry,
  • Jeżeli toczysz walkę ze zmarszczkami głębokie peelingi spowodują ich spłycenie,
  • Złuszczanie poprawi ukrwienie Twojej skóry oraz jej zdolności regeneracyjne,
  •  Peeling pobudzi komórki skóry do wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych oraz zredukuje przebarwienia.

Dodaj komentarz