Czy w ciąży mogę skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jako zabieg mechanicznego złuszczania naskórka nie jest przeciwskazaniem. Nie musisz się obawiać, że stanie się coś złego z MALUTKIM MIESZKAŃCEM Twojego BRZUSZKA. Jeżeli TY i MALUSZEK czujecie się dobrze, nie ma obawy co do zabiegu, pamiętaj zabieg nie wyklucza kontaktu z kosmetyczką – nie masz osłoniętych oczu, możesz rozmawiać . Mikrodermabrazja działa tylko w obrębie skóry obiętej zabiegiem – tylko tu dochodzi do złuszczenia naskórka, tylko tu zwiększa się przekrwienie skóry, nic nie przenika do krwiobiegu. Moje drobne wskazówki dla Ciebie:

  • jeżeli umawiasz sie na zabieg z wyprzedzeniem, poinformuj kosmetyczkę, że jesteś w ciąży – kosmetyczka przewietrzy pomieszczenie, nie zapali świeczek, które często maja drażniącą woń, dla kobiet w tym okresie, przygotuje wodę do picia, użyje kosmetyków do skóry wrażliwej;
  • bądź w kontakcie z kosmetyczką; 
  • jak się zle poczujesz nie wachaj się o tym poinformować;
  • jeżeli masz duży brzuszek możesz poprosić o podniesienie fotelu – pamiętaj TY i MALUSZEK JESTEŚCIE NAJWAŻNIEJŚI , TO WAM MA BYĆ DOBRZE, nie zmuszaj sie do pozycji leżącej, gdy jest ona dla Ciebie niewygodna; 
  • jeżeli momo wszystko masz obawy co do zabiegu – zrezygnuj- stres działa negatywnie zarówno na CIEBIE ale przede wszystkim na MALUSZKA.

NIE DECYDUJ SIĘ NA ZABIEG MIKRODERMABRAZJI JEŻELI…:

…na Twojej skórze pojawiły sie przebarwienia teraz – kiedy jesteś w ciąży NIE WALCZ Z NIMI TERAZ! Ciemnienie skóry to kolejna sprawka hormonów ciążowych. pojawiające sie ciemne plamki nie są  niebezpieczne, jednak mogą one być dla Ciebie uciążliwe. Ostuda – to  najczęściej pojawiający się NIEPROSZONY GOŚĆ  kobiet w ciąży.  Jeżeli do  właśnie do Cibie przybył nie stresuj się, wiem, że trudno go zamaskować ale zniknie najpóźniej rok po  urodzeniu ANIOŁKA. Ostudę powoduje nadmierna produkcja melaniny – barwnika skóry, DLATEGO powinnaś dodatkowo zabezpieczać skórę kremem z wyższym filtrem.

 

Zabieg mikrodermabrazji będzie się składał z kilku etapów: oczyszczenie – demakijaż, mikrodermabrazja – złuszczenie naskórka, nawilżenie, ampułka, kosmetyczka może wykonać delikatny relaksacyjny masaż jeżeli złuszczenie nie było zbyt głębokie, maseczka, krem.

… a po zabiegu niezależnie od pogody – nasłonecznienia zastosuj krem z filtrem minimum 25 SPF, a jeżeli masz skłonność do przebarwień lub z nimi kiedyś walczyłaś powinnaś zastosować krem z filfrem 50. Dlaczego? Jesteś w cudownym okresie Twojego życia, okresie, w którem  TY sama jesteś bardziej WRAŻLIWA  i również Twoja SKÓRA.

 

 

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem mikrodermabrazji, chcesz coś więcej wiedzieć na jaj temat poczytaj na MIKRODERMABRAZJA W ZAKŁADCE KOSMETYKA, a jeżeli masz jakieś wtpliwości nie wachaj się napisz – zapytaj, chętnie odpowiem na Twoje pytanie.

Gorąco pozdrawiam CIEBIE  i MALUSZKA.

🙂

 

Dodaj komentarz