Brwi drobny szczegół naszej kobiecej urody

Brwi drobny szczegół  naszej kobiecej urody … ale czy na pewno taki drobny? Jednakże wyregulowane, podkreślone henną czy kredką stają się naszym kobiecym atutem 🙂 Brwi może dla Ciebie zbyt banalny temat jednak wiele z KOBIET ma kłopot z ujarzmieniem zdało by się kilku niesfornych włosków.

Odpowiednia regulacja brwi można znacznie zmienić wyraz Twojego spojrzenia, Twojej twarzy i nadać jej innego charakteru. Niestety wiele z nas o NICH zapomina, i poświęca IM zbyt mało swojej uwagi. Zapominamy również, że nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie ładnie wyglądał jeżeli nie będą ONE odpowiednio wyregulowane.

Zanim zacznę omawiać kształt brwi i metody ich regulacji chciałam Cię przestrzec, że SAMODZIELNA  regulacja brwi nie zawsze wychodzi nam na dobre. Dlatego też zachęcam aby pierwszą regulację wykonać w profesjonalnych rękach . Jeżeli obecnie nie jesteś zadowolona ze swoich brwi chciałabyś coś w nich zmienić lecz nie wiesz co, lepiej udać się z tym problemem do kosmetyczki… 😀

Dlaczego warto zadbać o brwi?

Ładne, regularne brwi, dobrze wystylizowane stanowią spójność z okiem tworząc ładną oprawę oczu, podkreślają spojrzenie, łagodzą i korygują rysy twarzy.

Czym jest stylizacja brwi?

Stylizacja brwi polega na nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu, koloru w taki sposób aby podkreślały Twoje kobiece walory i wdzięki 😀

Może już się przekonałaś jak bardzo negatywnie wpływają na wygląd twarzy źle wyregulowane brwi lub zbyt mocno lub za słabo podkreślone kolorem. Często na ulicy możemy spotkać „idące brwi a za nimi KOBIETĘ” 😉

Jak  sprawić aby wyglądały pięknie, aby nie szpeciły i nie były powodem do płaczu?

Linia brwi powinna być wymodelowana zgodnie z kształtem twarzy, mierząc ją indywidualnie za pomocą trzech punktów odniesienia. Przy regulacji brwi bardzo  ważne jest aby wziąć pod uwagę naturalny porost włosów (kierunek rośnięcia, naturalnego układania brwi). Jest to bardzo ważne gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie z naturalnych brwi wykonać idealną stylizację gdyż nie pozwala na to naturalny ich porost.

twarz owalna – brwi w kształcie łuków powinny stopniowo się wznosić, a po minięciu 2/3 długości zacząć łagodnie opadać.

twarz kwadratowa – kształt łuków, których najwyższy punkt powinien (wyjątkowo) przypadać na ½ długości brwi, złagodzi rysy.

twarz pociągła – brwi bez łuków w postaci prostych kresek, pomogą wyrównać proporcję i optycznie ją skrócą.

twarz okrągła – łagodnie wydłuży ją kształt podobny do idealnego dla twarzy owalnej, ale z większym kątem wznoszenia się i opadania łuku.

Ważne również aby podczas regulacji pamiętać iż grubość brwi nadaje pewien charakter twarzy, np:bujne i szerokie nadają twarzy groźny wygląd, dodają lat i obciążają spojrzenie. Z kolei z byt cienkie sprawiają, że odbiramy je jako surowe.

 Czym regulujemy brwi?

Najczęściej regulujemy brwi za pomocą pęsetki i wosku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.