Cera nastolatki

Cóż każdy z nas musi przejść OKRES DOJRZEWANIA … uff na szczęście ja już mam go dawno za sobą :-D. Niestety ten czas nie dla wszystkich usłany jest różami. Czas dojrzewania to okres często bardzo burzliwy pod względem zmian, które zachodzą w młodym organizmie.

Co się dzieje ze skórą? W trakcie dojrzewania skóra pod wpływem hormonów  wydziela  większe pokłady sebum i to ono jest zmorą nie jednej młodej twarzy. Uciążliwe sebum powoduje zamykanie porów i powstawanie zaskórników zarówno otwartych jak i zamkniętych.

Jak już zauważyłaś problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry i pierwszymi czarnymi potworkami i białymi gródkami powinnaś rozpocząć z nimi WALKĘ jak najwcześniej.

Pierwszym krokiem w pielęgnacji cery jest sięgnięcie po środki łagodzące stany zapalne, antybakteryjne oraz regulujące prace gruczołów łojowych.

Czym warto się kierować pielęgnując młodą cerę?

1. Oczyszczaj!

Każda cera potrzebuje codziennego oczyszczania, a szczególnie ta na której pojawiają się zmiany trądzikowe. Stosuj delikatne mleczko do oczyszczania, piankę lub płyn miceralny – unikaj alkoholowych preparatów oczyszczających !!!

2. Nie wyciskaj!

Każdego łapki świerzbią jak się pojawi pryszcz jednak nieumiejętne wyciskanie może mieć odwrotny skutek. Wygniatanie i duszenie pozostaw  w fachowych rękach.

3. Pielęgnacja!

Pamiętaj, że KREMY dobrze dobrane są Twoimi sprzymierzeńcami. Cera trądzikowa  wymaga regularnego nawilżenia,delikatnego złuszczania oraz łagodzenia stanów zapalnych. Kremy powinny mieć lekką, konsystencję  by nie zatykać porów skóry. Jeżeli kupujesz krem zwróć uwagę by pisało na nim NIE ZATYKA PORÓW (non-comedogenic) . Jak dobrać odpowiedni krem? Krem najlepiej aby dobrała kosmetyczka, która wcześniej zobaczy Twoją cerę.

O czym warto jeszcze wiedzieć?

Możliwość komentowania jest wyłączona.