Domowy manicure

Każda z nas chce być właścicielką zadbanych dłoni. Przypuszczam, że nie raz byłaś na profesjonalnym manicure. Jednak nic nie trwa wiecznie tak i tu efekt pięknych dłoni nawet po wizycie u kosmetyczki nie trwa długo.

Dlaczego tak się dzieje? Skóra naszych dłoni ma bardzo mało gruczołów, które odpowiedzialne są za natłuszczenie i nawilżenie dlatego tak ważna jest domowa pielęgnacja. Może już zauważyłaś, że najbardziej suchość dłoni odczuwamy w okresie zimowym – niska temperatura, mróz, suche powietrze w domu czy w pracy są przyczyną suchej popękanej skóry dłoni. Domowa pielęgnacją dłoni będzie zapobiegać oraz będzie również podtrzymywać efekty zabiegu profesjonalnego manicure.

Skóra dłoni  najbardziej narażona jest na niekorzystne czynniki i szybko się starzeje. Nie każda z nas używa rękawiczek ochronnych do prac domowych. Mycie naczyń, pranie, sprzątanie … to wszystko znoszą nasze dłonie dlatego, naprawdę warto raz w tygodniu poświęcić chwileczkę swojej uwagi na pielęgnację skóry dłoni.

Domowy manicure – odrobina tajemnicy, która pozwoli Twoim dłoniom w domowym zaciszu poczuć się jak w salonie kosmetycznym 🙂

Aby wykonać domowe manicure potrzebne są: pilniczek (drobnoziarnisty, NIE metalowy!), polerka, szczoteczka do paznokci, odżywka, lakier, peeling do dłoni (można również użyć peelingu do ciała) balsam do dłoni.

Gdy już wszystko mamy ruszamy do dzieła:
– usunąć resztki starego lakiery.
– opiłować paznokcie,
– polerowanie,
– wykonujemy peeling dłoni,
– nakładamy większą ilość balsamu doi dłoni i ruchami masującymi wmasowujemy w skórę dłoni, owijamy je kawałkiem folii spożywczej i zostawiamy na około15 minut.
– odtłuszczamy płytkę paznokcia np, zmywaczem do paznokci i nakładamy odżywkę, a następnie lakier.
…. Pewnie zastanawiasz się : a co ze skóreczkami?
Bardzo Cię proszę SKÓRKI, skóreczki pozostaw w profesjonalnych rękach 🙂 Samodzielne wycinanie, wyrywanie, wygryzanie i martretowanie ZAKAZANE !!!
Życzę przyjemnego domowego manicure 🙂
Jak wygląda manicure w salonie zapraszam tutaj:

Możliwość komentowania jest wyłączona.