Manicure hybrydowy – na celowniku !!!

Niedługo rozpoczną się wakacje,  wyjazdy na urlop. Sama przyznasz, że  nasze pazurki fajnie wyglądają, gdy są zadbane. Świetnym rozwiązaniem na świeże pazurki, pięknie wyglądający lakier jest manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy – nowość w koloryzacji i trwałości lakieru coraz częściej wypiera utwardzanie i przedłużane płytki paznokciowej żelem czy akrylem. Co to jest lakier hybrydowy? Lakier trwały o dużej gamie kolorów,  bardzo elastyczny, który dopasowuje się do Twojej płytki. Dodatkowe zalety to: odporny na  wygięcia iii… NIE TRZEBA  dmuchać i chuchać aby szybciej wyschnął 😀  Jeżeli masz „małe ADHD” – nie masz cierpliwości i CZASU na suszenie lakieru jest to naprawdę znakomite rozwiązanie.

 Jest to lakier światło- utwardzalny, czyli podobnie jak żel, aby był trwały po pomalowaniu dłoń musisz włożyć do lampy UV lub ledowej. Według reklam utrzymuje się do 2 tygodni na paznokciach, a jak jest w praktyce?

Osobiście przetestowałam trwałość lakieru hybrydowego firmy Orly . Faktycznie lakier utrzymał się 2 tygodnie bez konkretnego uszczerbku i wykruszenia. Po tygodniu na jednym paznokciu pojawił się bąbelek powietrza, który był prawie niezauważalny. Z kolei na paznokciu, który był rozdwojony (przed palowaniem) po upływie również tygodnia, lakier odrobinę odprysnął. Połysk i kolor utrzymany bez zarzutów !. Można by było lakier nosić  dłużej ale ODROST ma swoje WIELKIE  WADY – jest nieznośny i nieestetyczny. Co w takim przypadku zrobić? To proste – należy u kosmetyczki usunąć i położyć lakier po raz kolejny, a jeżeli nie masz czasu lub jesteś na wakacjach , gdzie nie ma kosmetyczki przemaluj paznokcie zwykłym lakierem kolorowym (najlepiej w tym samym kolorze).

Można również wykonać manicure hybrydowy  bez nadanie płytce koloru. Wówczas Twoje paznokcie nabiorą świeżości i blasku  – uzyskasz efekt pomalowania paznokci lakierem bezbarwnym. Tak wykonany manicure hybrydowy znakomicie wyprowadza rozdwajające się paznokcie, a każdy położony zwykły lakier na dłużej zachowa świeżość.

Dlaczego należy usunąć lakier hybrydowy po upływie 2 tygodni? Ponieważ lakier hybrydowy utwardza się pod wpływem światła UV sprawia to, iż z każdym dniem staje się on twardszy , z tygodnia na tydzień traci swoje cenne walory jak: elastyczność, odporność na uderzenia, wygięcia. Długa ekspozycja lakieru na promienie UV sprawia również, iż lakier trudniej usunąć.

Jeżeli zdecydujesz się na manicure hybrydowy:

  nie stosuj zmywaczy z acetonem – jest on sprawcą pojawiających się bąbelków powietrza,

  zakładaj rękawiczki ochronne przy silnych środkach chemicznych (mocne detergenty z chlorem , wybielające) lakier może popękać wykruszyć się lub pojawią się pęcherzyki powietrza.

Polecam do przeczytania artykuły:

Jedna myśl nt. „Manicure hybrydowy – na celowniku !!!

  1. Pingback: Przygotowania do ślubu ... -