Kilka słów o skórze wrażliwej.

Zaczerwienienie,  uczucie szczypania, pieczenia po nałożeniu kosmetyku  to często sygnały, że Twoja skóra domaga się wyjątkowej pielęgnacji. Warto pamiętać, że WRAŻLIWA SKÓRA wymaga wyjątkowej opieki i troski by wyglądać cudnie 😀

Jeżeli masz skórę wrażliwą musisz dbać o nią w wyjątkowy sposób. Skóra wrażliwa jest bardzo skłonna do podrażnień, gwałtownych reakcji alergicznych i zmian koloru, szybko reaguje na wysokie i niskie temperatury.

Jak prawidłowo zadbać o skórę wrażliwą? Po pierwsze warto abyś wiedziała,że Twoja skóra chroniona jest przed negatywnymi czynnikami przez płaszcz tłuszczowy. Jest on bardzo istotny w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Jeżeli zostanie naruszony skóra nie jest w wystarczający sposób chroniona przed negatywnymi wpływami środowiska oraz drażniącym wpływem niektórych substancji zawartych w kosmetykach. Również jego nieprawidłowe funkcjonowanie oraz nieprawidłowe funkcjonowanie naskórka, czyli zewnętrznych warstw skóry jest przyczyną ogólnej nadwrażliwości skóry.

Więc jak prawidłowo zadbać o skórę wrażliwą? Jeżeli masz skórę wrażliwą powinnaś w szczególny sposób zadbać o płaszcz tłuszczowy skóry.  Co zatem stosować? Warto abyś miała w swojej kosmetyczce produkty, które działają jednocześnie nawilżając i  natłuszczając Twoją skórę.

Warto dodać, że skóry objęte trądzikiem również mogą być wrażliwe. Często się tak dzieje ponieważ kosmetyki do cery trądzikowej nadmiernie wysuszają skórę przez co naruszają naturalny płaszcz ochronny skóry. Jeżeli masz cerę trądzikową i czujesz, że jest ona wrażliwa warto zaopatrzyć się w krem, który będzie delikatnie nawilżał i natłuszczał Twoją skórę  jednak w taki sposób aby nie blokował ujść gruczołów łojowych. Dlatego przy wyborze kremu warto zwrócić uwagę aby na jego etykiecie był napis NIE ZATYKA PORÓW 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.