Skóra wokół oczu – pielęgnacja

Oczy są odzwierciedlaniem naszej duszy, mówią często więcej niż MY chcemy powiedzieć. Jednak MY nie zawsze o nie dbamy tak jak NALEŻY ! … bo się nam nie chce … bo nie mamy czasu …bo … MY w końcu zawsze znajdziemy sobie jakieś wytłumaczenie. Jednak warto pamiętać, że skóra wokół oczu wymaga niezwykle troskliwej pielęgnacji, dlaczego? Nie każda z nas wie, że skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż w innych miejscach twarzy, jest zaopatrzona w mniejszą ilość gruczołów łojowych przez co tak szybko się wysusza, traci jędrność i … niestety to tu najczęściej widać pierwsze oznaki upływających lat.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę wokół oczu?

Na skórę wokół oczu powinnaś nakładać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry właśnie w tych rejonach. Kosmetyk powinien być odpowiednio dobrany zarówno pod względem składu substancji aktywnych jak i konsystencji. Preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu w postaci żelu nadają się do cery młodej i do cery tłustej, Jeżeli jesteś kobietą dojrzałą lub masz  bardzo suchą skórę wokół oczu powinnaś zastosować  kosmetyk pielęgnacyjny w postaci kremu lub balsamu.

Jak Cię zmobilizować do nakładania kremu na okolicę oczu?

😀 Droga KOBIETO pamiętaj, że systematyczne stosowanie kremu zapobiega powstawaniu zmarszczek, a te które już powstały mogą ulec spłyceniu.

 Najczęstsze popełniane błędy w pielęgnacji skóry wokół oczu.

– nie stosowanie kremów na okolice oczu !!!

– używanie ciężkich tłustych kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy. Nie powinnaś używać zbyt tłustych kremów na okolice oczu ponieważ są one ciężkie i mogą zbyt obciążać skórę, może się zdarzyć również, że mogą zablokować kanały łzowe oraz wywołać opuchliznę.

– używanie podkładów na skórę wokół oczu. Drobny retusz czy korektę cieni pod oczami powinnaś zamaskować stosując korektory na okolicę oczu. Mają one lżejszą konsystencje niż podkłady i są wzbogacone w składniki pielęgnacyjne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.