Kwas hialuronowy – zatrzymaj nawilżenie skóry

Kwas hialuronowy, czym jest? Myślę, że nie raz już spotkałaś się z kwasem hialuronowym, bo w końcu on w ostatnich latach jest jednym z najbardziej pożądanych składników kremów do twarzy… i nie tylko. Dlaczego jest taki ważny?

Może zacznę od początku. Otóż Kwas hialuronowy nie występuje tylko w kosmetologii i dermatologii estetycznej czy chirurgii plastycznej, kwas hialuronowy jest przede wszystkim składnikiem naszego organizmu. Dla naszej skóry jest bardzo cenny, gdyż jest jednym z głównych składników wpływających na wygląd naszej skóry poprzez utrzymanie tak ważnego nawilżenia skóry. Nasza skóra starzeje się, a po 40 roku życia mamy już go NIESTETY o połowę mniej. Z upływem lat  Kwasu hialuronowego w naszym organizmie ubywa, jest to jedna z głównych przyczyn, że  nasza skóra wiotczeje, traci sprężystość, a w konsekwencji przybywa nam zmarszczek 🙁

W dzisiejszych czasach kwasem hialuronowy jest doskonałym kwasśrodkiem pielęgnacyjnym dlatego stał się już wszechobecny. Jest wykorzystywany w kremach pielęgnacyjnych, zabiegach kosmetycznych (… abyśmy wyglądały piękniej  🙂  ,w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek i poprawiania kształtu ust (… by były pełne  😀 )

Czym jest Kwas hialuronowyW najprostszych słowach kwas hialuronowy, stosowany w kremach to związek chemiczny, który wiąże wodę w naskórku, przedłużając i utrzymując nawilżenie naszej skóry. Obecnie jest składnikiem, bez którego nie obejdzie się już dobry kosmetyk!

Nie zależnie od rodzaju cery, a szczególnie, gdy już zauważyłaś na twarzy pierwsze zmarszczki, masz suchą skórę  warto poszukiwać kremu, który w pełni by nawilżał i utrzymał nawilżenie dlatego warto odwrócić wybrany krem i sprawdzić  czy właśnie on zawiera kwas hialuronowy. Aby ułatwić  poszukiwanie kwas hialuronowy to SODIUM HYALURONATE ,HYALURONIC ACID .

Jakiem ma działanie kwas hialuronowy stosowany w kremach?

  • Nawilża skórę i utrzymuje jej nawilżenie,
  • Zwiększa elastyczność skóry,
  • Zmniejsza szorstkość skóry,
  • Tworzy film ochronny przed negatywnym wpływem środowiska,
  • Przyśpiesz regenerację naskórka i proces gojenia ran,
  • Poprzez wysokie nawilżenie skóry znacznie opóźnia procesy jej starzenia.

Również i w salonie kosmetycznym znajdziesz zabiegi, w których jest wykorzystywany kwas hialuronowy jako z głównych składników bielenda-professional-zabieg-przeciwzmarszczkowy-z-kwasem-hialuronowym-zastrzyk-mlodosci-aktywnych. Dla młodych skór jest to zabieg nawilżający, z kolei dla pań, które chcą nieinwazyjnie zredukować oznaki starzenia może skorzystać z zabiegu „ZASTRZYK MŁODOŚCI „. Więcej o tym cudownym zabiegu w linku.

Zabieg – „Zastrzyk Młodości”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.