Jak dbać o skórę po 40-tce?

…Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień … niestety czasu nie damy skóra po czterdziestcerady cofnąć ani zatrzymać. Obecnie większość kobiet po 40-tce jest  zadowolonych ze swojego wyglądu, jednak wyraźnie zauważają  pojawiające się pierwsze oznaki starzenia. Stajesz przed lustrem, widzisz pierwszą „kurzą łapkę” i zadajesz sobie pytanie: czy już powinnam coś robić? Odpowiedź brzmi: TAK.

Dlatego, drogie panie po czterdziestce w dbaniu o urodę należy położyć szczególnie nacisk na SYSTEMATYCZNOŚĆ !!!

Może dla niektórych zabrzmi to strasznie, bo na nic nie maMY czasu a tu ta SYSTEMATYCZNOŚĆ!!!  Moja droga, w tym wieku powoli pokazują się błędy w pielęgnacji i skutki  złego trybu życia. Niestety po czterdziestce zacznie się MŚCIĆ każdy wypalony papieros  i każda wizyta w solarium.

W Naszym kobiecym organizmie jak zwykle coś się dzieje. Po 40-tce  obniża się poziom żeńskich hormonów, powoli następuje zanik włókien kolagenowych i zwyrodnienie włókien elastynowych, które to odpowiadających za elastyczność i odpowiednie napięcie skóry. Następuje także zmniejszenie ilości związków, które posiadają zdolność wiązania wody, tzw. glikozaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Dlatego już po 40-tce wyraźniej zauważamy zwiotczenie skóry, pojawiają się „kurze łapki”, głębsze zmarszczki wokół oczu.

Jak zatem dbać o skórę po czterdziestce? Po pierwsze warto zmienić kremy na kremy o bogatszym składzie, ale to nie wszystko najważniejsze to: TRZEBA JE STOSOWAĆ   s y s t e m a t y cz n i e  … bo tu, często jest problem – LENISTWO! kupujemy krem i jak go postawimy tak stoi – niestety krem się sam nie nałoży 😀 Warto na przemiennie stosować kremy zawierające jako składnik aktywny retinol, kwas hialuronowy, czy komórki macierzyste. Systematyczne stosowanie kremu z pewnością odczuje to Twoja skóra. Odpowiednie nawilżenie, natłuszczenie oraz składniki aktywne zawarte w kremach będą po 40znacznie opóźniać procesy starzenia skóry.

Po drugie profilaktyka – warto zaglądnąć do salonu kosmetycznego na profesjonalnie wykonany zabieg. Najczęściej wykonywane: peelingi chemiczne, mechaniczne – mikrodermabrazja, mezoterapia, czy sonoforeza, masaż  to nieinwazyjne i niedrogie sposoby na pobudzenie i wzmocnienie struktury skóry, by radziła sobie w walce z upływem czasu.

Po trzecie dieta i odrobina ruchu! Wiem z tym będzie najgorzej 😀 nordic-walkingCzęsto jemy co popadnie bo … znów nie ma czasu, a gdzie znaleźć czas na ruch? Pamiętaj  – odrobina ruchu na świeżym powietrzu pozwoli dotlenić nasze komóreczki i po całym dniu pracy rozluźnić mięśnie (jeżeli takie są 😉

powodzenia 🙂

 

Skóra wokół oczu – pielęgnacja

Zabieg dla kobiet dojrzałych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.