Masaż twarzy – zalety

Masaż – słysząc to słowo już mamy skojarzenia z czymś przyjemnym, relaksacyjnym 🙂 i nic dziwnego masaż w salonie kosmetycznym jest sposobem na odpoczynek, relaks i w dodatku wpływa pozytywnie na kondycje naszej skóry. Czym jest masaż twarzy, jak wpływa na funkcjonowanie naszej skóry i  czy warto z niego korzystać?

Krótko i zwięźle by Cię nie zanudzić – Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Działa:

1. Miejscowo – podczas wykonywania masażu wykorzystujemy różne techniki takie jak :głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie. Dzięki tym ruch dochodzi do lepszego przepływu krwi i limfy, naczynia krwionośne ulegają rozszerzaniu dzięki temu nasze mięśnie, nasza skóra dostają większy zasób składników odżywczych, tlenu.

2. Ogólnie –  Podczas wykonywania masażu oddziałujemy  na centralny układ nerwowy powoduje to wysyłanie bodźców do mięśni, gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz do poszczególnych narządów ustroju.

 Jak wpływa masaż na naszą skórę?
Wykonując masaż twarzy usuwamy  ze skóry obumarłe komórki naskórka, następuje przekrwienie skóry bo rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa się również obieg chłonki. Dzięki przekrwieniu nasze komóreczki, które budują skórę i wpływają na jej wygląd otrzymują dużą dawkę substancji odżywczych, tlenu a usuwane są z nich zbędne produkty przemiany materii.

Efektem masażu twarzy jest elastyczna i gładka skóra. Po masażu skóra znacznie lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych. Dlatego tak często podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych nieodzownym częścią zabiegu jest właśnie masaż twarzy, szyi i dekoltu.

Nie możemy zapomnieć, że nasza Twarz to również i mięśnie i również na nie cudownie oddziałowywuje masaż.  Na wskutek masażu twarzy następuje dopływ krwi do mięśni, podobnie jak w przypadku skóry, powoduje, że są one lepiej odżywiane, zmniejsza się napięcie, zwiększa się ich wydolność. Dobra kondycja mięśni twarzy znacząco wpływa na wygląd naszej skóry . Skóra staje się jędrna, napięta.

Jeżeli masz: suchą skórę, pierwsze oznaki starzenia, kurze łapki, lwią zmarszczkę lub czujesz napięcie, masz stres  nie zastanawiaj się MASAŻ TWARZY  jest znakomitym lekarstwem na stresujący dzień i pomocą przy zwalczaniu oznak starzenia się skóry.

Możliwość komentowania jest wyłączona.