Czy częste malowanie paznokci może je osłabić?

Często słyszę pytanie: czy częste malowanie paznokci może je osłabić?
Owszem częste malowanie paznokci może wpłynąć na osłabienie lakierpłytki czego w konsekwencji jest jej łamliwość oraz rozdwajanie jak również częste malowanie może wpłynąć na powstanie przebarwień, które niestety trudno usunąć.

Dlaczego częste malowanie paznokci osłabia płytkę paznokci? Po pierwsze warto zwrócić szczególną uwagę czym malujemy paznokcie.  Na  cenzurowanym znajdują się lakiery, zwłaszcza te najtańsze i kiepskiej jakości, to one zawierają niebezpieczne składniki.

Jakie to są składniki? Otóż dodawany do lakierów toluen, DBP, formaldehyd i nikiel, są sprawcami wysuszania płytki paznokcia, co w konsekwencji powoduje jej przesuszenie i matowienie. Przesuszona płytka jest mniej odporna na urazy mechaniczne  stąd często się łamie i rozdwaja.  Dodatkowo ciemne kolory lakierów, nanoszone bez odpowiedniej bazy, mogą trwale przebarwiać paznokcie 🙁

Wiem wiem … trudno jest zrezygnować z malowania paznokci jednakże mam dla Ciebie radę, po pierwsze staraj się zwrócić uwagę na skład lakierów, który zamierzasz kupić, po drugie jeżeli zauważasz, że Twoja płytka przesusza się przez stosowany lakier warto _lakier_do_paznokzastosować dwie warstwy odżywki przed nałożeniem koloru. Odżywka do paznokci zabezpieczy płytkę przed działaniem wysuszającym lakieru, uchroni ją również przed zabarwieniem do pigmentów ciemnych lakierów. Pamiętaj odżywka musi wystarczająco dobrze wyschnąć zanim zaczniesz malować lakierem 😀 … takie malowanie zajmuje troszkę więcej czasu… ale cóż się nie robi by pięknie wyglądać 😀 😀 ?

…Na szczęście paznokcie odrastają i te zniszczone niewłaściwym malowaniem można wyprowadzić profesjonalnym zabiegiem manicure.

Polecam przeczytać :

Możliwość komentowania jest wyłączona.