Chwila dla stóp – pedicure …

Każdego dnia, nasze stópki wykonują dla nas ciężką pracę … muszą pokonywać z nami często setki metrów, a co najgorsze muszą dźwigać nasze często za wysokie KILOGRAMY 😀 … a co Ty dla nich robisz? Często zapominamy jak ważne są dla nas nasze stopy i niestety zapominamy, że również i im należy się CHWILA  RELAKSU I PRZYJEMNOŚCI.

Nadejście wiosny, a szczególnie MYŚL „CZAS  ZAŁOŻYĆ pedicure_1SANDAŁKI”, sprawia, że większość z NAS  przypomina sobie, że MA STOPY 😀 i, że nadszedł czas aby skupić odrobinę uwagi na zaniedbałe przez zimę stopy.

O stópki warto dbać przez cały rok szczególnie, gdy pod koniec dnia  czujemy ich zmęczenie, mamy obrzęk w postaci opuchlizny, nad-potliwość oraz nadmierne rogowacenie.  Jak poradzić sobie z codziennymi dolegliwościami?

Domowa pielęgnacja stóp to tylko chwila by przywrócić stopom prawidłowe krążenie. Jakie zabiegi mogę wykonać w domu?

KĄPIEL STÓP – kąpiel stóp szczególnie jeżeli mamy brodziki z pedicure-hydromasazer-do-stophydromasażem działa relaksującą na każde zmęczone stopy. Kąpiel polecam szczególnie jeżeli borykasz się z OPUCHLIZNĄ stóp. Do kąpieli  warto dodać sól do kąpieli stóp, bądź  rumianek albo kilka kropli olejku rozmarynowego, mającego działania odprężające. Jeżeli masz nad-potliwość warto do kąpieli dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego

MASAŻ STÓP – nie musisz być masażystką aby wykonać sobie masaż zmęczonym stopom. Do masażu warto użyć peelingu do stóp. Peelingi do stóp często są gróbo-ziarniste i te najlepiej będą działać odprężająco, peelingi z mentolem i eukaliptusem będą dodatkowo chłodzić. Wykonując peeling robisz jednocześnie masaż 😀

KREM DO STÓP – odpowiedni krem do stóp jest niezbędny w codziennej pielęgnacji stóp. Jaki krem dla kogo? Krem z mocznikiem, kwasem salicylowym na pękające, szorstkie stopy. Krem na  potliwe stopy z mentolem, który odświeża i neutralizuje zapach potu.

NIVELAZIONE_krem_4w1_box_drukpedicure-do-stóp-75-ml

pedicure7

 

 

 

 

 

 

Jednym z głównych elementów urody to również zadbane stopy szkoda tylko, że nie każda z NAS o tym wie 🙁  Gładkie stopy plus stylizacja paznokci Każdej z nas sprawi przyjemność i doda pewności siebie.

Jeżeli sama nie dajesz rady wyprowadzić stopy warto udać się do kosmetyczki na profesjonalny pedicure. Podczas zabiegu zadbasz o stopy i dowiesz się jak powinnaś prawidłowo pielęgnować własne stópki.

Polecam przeczytać kilka słów:

Jak wygląda zabieg pedicure w salonie.

Pielęgnacja pękających pięt – pedicure.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.